ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ЗАСТРАХОВАНІЙ ОСОБІ

В інтересах Вашого соціального захисту Пенсійний фонд Черкащини інформує, що відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закону) право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку, визначеного цією статтею, та наявності страхового стажу визначеного Законом.

Статтею 24 Закону страховий стаж визначено як період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок – це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Перевірити наявність та тривалість свого страхового стажу застраховані особи можуть декількома способами. Проте, найкращий із них – зареєструватись користувачем «Веб-порталу Пенсійного фонду України» (http://portal.pfu.gov.ua).

На розмір заробітної плати впливає багато факторів (тривалість робочого часу, характер виконуваних робіт, фінансовий стан підприємства), проте слід пам’ятати, що основою для обчислення розміру пенсії за віком є заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону, з якої обчислюється пенсія, та коефіцієнт страхового стажу.

Звертаємо увагу, для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, за який були сплачені страхові внески. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу з 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб.

Отримуючи заробітну плату менше мінімальної працівник занижує свій власний коефіцієнт заробітної плати, що негативно впливає на розмір майбутньої пенсії.

Наголошуємо, що всі застраховані особи можуть зареєструватись користувачами веб-порталу, адреса якого в мережі Інтернет http://portal.pfu.gov.ua.

Наразі веб-портал дає можливість переглянути всі свої звернення до органів Фонду, стан їх обробки, подати заяву на призначення та перерахунок пенсії, переглянути свою електронну пенсійну справу та дані електронної персональної облікової картки застрахованої особи за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП), скористатись іншими функціями, перелік яких постійно розширюється.

Запрошуємо скористатись електронними послугами Веб-порталу Пенсійного фонду України

Веб-портал – зручний метод оперативного отримання необхідної інформації у зручному для себе форматі та з економією власного часу

Якщо Ви застрахована особа – маєте змогу щомісяця бачити у своєму «особистому кабінеті» дані із системи персоніфікованого обліку:

 • перелік страхувальників, які подавали щодо Вас відомості в систему персоніфікованого обліку;
 • суму заробітку, з якого сплачені страхові внески;
 • відмітки про сплату пенсійного (єдиного) внеску;
 • відомості про спеціальний або пільговий стаж (за його наявності).

Маючи на руках такі дані, Ви можете легко контролювати, як роботодавець сплачує за Вас єдиний внесок.

Якщо Ви пенсіонер – маєте змогу отримати дані з власної пенсійної справи:

 • вид пенсії;
 • сума призначеної пенсії з урахуванням усіх надбавок, підвищень, грошових допомог, індексацій та інших доплат, тощо;
 • дата закінчення виплати пенсії ( для пенсій, що призначені на певний строк).

Якщо Ви страхувальник (роботодавець) – маєте змогу отримувати виписки з даними про стан розрахунків, контролювати поступлення коштів та звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску та виникнення заборгованості по сплаті.

Наразі є можливість самостійно зареєструватися на веб-порталі, пройти автентифікацію, отримати можливість перегляду всіх своїх звернень до органів Фонду, стану їх обробки, подати заяву на призначення та перерахунок пенсії, переглянути свою електронну пенсійну справу та дані електронної персональної облікової картки застрахованої особи за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Для он-лайн реєстрації та авторизації за електронним цифровим підписом (ЕЦП) необхідно:

 1. Зайти на веб-портал ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua).
 2. На екранній формі «Вхід» в закладці «За ЕЦП» ознайомитись зі списком акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК), ЕЦП яких підтримує веб-портал ПФУ.
 3. Якщо Ви не маєте ще ЕЦП одного з цих АЦСК, Вам необхідно звернутися в АЦСК та отримати ЕЦП.

Інформація щодо оформлення ЕЦП може бути отримана в мережі Інтернет в залежності від АЦСК, обраного Вами.

 1. Після отримання ЕЦП – обрати пункт головного меню «Вхід» та виконати перший вхід на веб-портал за ЕЦП (закладка «За ЕЦП»)

Ключ ЕЦП може зберігатись на будь-якому носієві (флешка, диск та ін..).

Крім того, для внутрішньо переміщених пенсіонерів є можливість зареєструватись за допомогою ЕЦП з електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Якщо пенсіонер, переміщений з тимчасово окупованих територій ще не має ЕПП, то необхідно звернутися до органу ПФУ.

Після отримання ЕПП – зайти на веб-портал ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua), обрати пункт головного меню «Вхід» та виконати перший вхід на веб-портал за ЕПП (закладка «За ЕПП»).

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

Крім того, на сторінках порталу є багато цікавої довідкової інформації.

Для реєстрації на веб-порталі (http://portal.pfu.gov.uа) та отримання детальної інформації звертайтесь до територіальних управлінь ПФУ в області та користуйтесь послугами цього ресурсу.

Пенсійний фонд запроваджено СМС-інформування не тільки пенсіонерів, а й застрахованих осіб

Пенсійним фондом України запроваджено механізм інформування громадян за допомогою смс-розсилок. Відтепер всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилатимуться запрошення відвідати орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

У зв’язку з цим, запрошуємо всіх бажаючих з числа пенсіонерів та застрахованих осіб завітати до найближчого відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби.

Закликаємо Черкащан реєструватися користувачами електронних послуг веб-порталу Пенсійного фонду України, щоб мати доступ до даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, володіти інформацією щодо пенсійного забезпечення та сплачених страхових внесків. Особи, які користуються послугами веб-порталу за допомогою електронного цифрового підпису, мають можливість замовити послугу смс-інформування безпосередньо на порталі, не звертаючись до сервісного центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *