До уваги громадян! Внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій

З 1995 року уряд постійно коригує механізм надання житлової субсидії у напрямку її спрощення.

15 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій.

Внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, зокрема, у випадках:

– якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат    ( 24 тис. грн.), яким менше 5 років;

– якщо відсутні доходи у зв'язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

– у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету, при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім'ї під час обчислення субсидії.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не будуть враховуватися житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено спадщину, за умови, що жодне житло не здається в оренду. До відповідних змін це стосувалося лише другого житла, розташованого в сільській місцевості.

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Зазначені критерії переглянуто за результатами практичної реалізації діючого порядку надання житлової субсидії, що особливо актуально на початку опалювального періоду.

Звертаємо увагу, що громадянам, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії із зазначених причин, мають право повторно звернутись за її отриманням.

Слід зазначити, що у разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.

Сьогодні Порядок призначення субсидії дозволяє кожній сім’ї, яка відчуває, що не в змозі сплатити за житлово-комунальні послуги, звернутись за отриманням житлової субсидії.

Якщо у мешканців міста виникають питання призначення субсидії, просимо звертатись за адресою: вул. Садова,9/5 каб.1,1А, 4 та за телефонами 0474436842, 0474434526, 0474436841, 0975034159.

Монетизація субсидій: “живі гроші” для всіх - Черкаська обласна державна  адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *