ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ЗАСТРАХОВАНІЙ ОСОБІ

В інтересах Вашого соціального захисту Пенсійний фонд Черкащини інформує, що відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закону) право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку, визначеного цією статтею, та наявності страхового стажу визначеного Законом.

Статтею 24 Закону страховий стаж визначено як період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок – це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Перевірити наявність та тривалість свого страхового стажу застраховані особи можуть декількома способами. Проте, найкращий із них – зареєструватись користувачем «Веб-порталу Пенсійного фонду України» (http://portal.pfu.gov.ua).

На розмір заробітної плати впливає багато факторів (тривалість робочого часу, характер виконуваних робіт, фінансовий стан підприємства), проте слід пам’ятати, що основою для обчислення розміру пенсії за віком є заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону, з якої обчислюється пенсія, та коефіцієнт страхового стажу.

Звертаємо увагу, для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, за який були сплачені страхові внески. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу з 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб.

Отримуючи заробітну плату менше мінімальної працівник занижує свій власний коефіцієнт заробітної плати, що негативно впливає на розмір майбутньої пенсії.

Наголошуємо, що всі застраховані особи можуть зареєструватись користувачами веб-порталу, адреса якого в мережі Інтернет http://portal.pfu.gov.ua.

Наразі веб-портал дає можливість переглянути всі свої звернення до органів Фонду, стан їх обробки, подати заяву на призначення та перерахунок пенсії, переглянути свою електронну пенсійну справу та дані електронної персональної облікової картки застрахованої особи за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП), скористатись іншими функціями, перелік яких постійно розширюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *