Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Гармонія» , спільно з Міністерством соціальної політики України, 10 жовтня 2016 року, з нагоди Дня психічного здоров'я, провела в Українському Домі в Києві Всеукраїнську конференцію «Професійна реабілітація та зайнятість інвалідів з психічними розладами».
Представники профільних державних структур, фахівці та громадські діячі і представники спільнот, які опікуються людьми з психічними розладами з усієї України, представники ВГОІ «Гармонія» обговорили питання професійної реабілітації та зайнятості інвалідів з психічними розладами.
Відкрив в конференцію, та зробив аналіз чинного стану речей, щодо правовідносини у сфері соціального захисту інвалідів з психічними розладами Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія», кандидат економічних наук, Заслужений працівник соціальної сфери України, Голова «Комітету у справах інвалідів» Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України Юрій Антропов.
Протягом дня учасники конференції обговорювали стратегію соціальної політики у вирішенні питань інвалідів з психічними розладами (доповідач: Світлана Руда, начальник відділу Департаменту соціального захисту інвалідів); Напрямки діяльності Фонду соціального захисту інвалідів щодо створення робочих місць ля інвалідів з психічними розладами (доповідач: Петро Мехез, заступник директора Фонду); Шляхи підвищення ефективності політики соціальної інтеграції інвалідів з психічними розладами в Україні, пенсійне забезпечення цієї групи людей, медичну та професійну реабілітацію, та цілий ряд спеціалізованих проблем.
Надзвичайно докладною та вичерпною була презентація «Питання професійної, соціальної реабілітації та зайнятості інвалідів з психічними розладами в Україні. Пропозиції щодо їх вирішення на прикладі міста Умань», яку зробила начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, Заслужений працівник соціальної сфери України, Віце-президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія» Галина Кучер. Вона детально поінформувала про всі види соціальних послуг, які в місті Умань надаються людям з особливими потребами взагалі, та з психічними вадами зокрема. Описала досвід роботи структурних підрозділів УПСЗН та роботу Центру соціальних послуг, наголосила на тому, що місто Умань увійшло до переліку установ соціального обслуговування , для проведення апробації проекту Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці. Детально ознайомила присутніх з проектом Державного стандарту. Та найголовнішим вважає Галина Михайлівна, консолідацію зусиль місцевої влади і громади міста в питанні соціального захисту найуразливіших верств населення, завдяки чому вдалося вибудувати соціальну політику в місті Умань так, щоб надавати повсякденну підтримку людині від її народження до задоволення потреб в останні дні життя.
Лікар-психіатр Центру соціальних послуг Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Катерина Марченко доповіла про проблеми психосоціальної реабілітації осіб з розладами психіки та поведінки, поділилася своїм особистим баченням вирішення ряду проблем та відповіла на запитання учасників конференції щодо практичних аспектів щоденної професійної діяльності по наданню реабілітаційних послуг особам з розладами психіки.
Учасники конференції високо оцінили досвід роботи напрацьований в управлінні праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, підготували ряд практичних пропозицій щодо удосконалення державної стратегії соціальної політики у вирішенні питань інвалідів з психічними розладами і зокрема розвитку системи професійної реабілітації та зайнятості інвалідів з психічними розладами, створення нових робочих місць для інвалідів з психічними розладами.
Тематичний телевізійний сюжет про роботу конференції можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=PnLSHWs1F6M