Семінар з питань вивчення досвіду реформування установ соціальної сфери в м. Умань

Умань – одне з перших міст України, яке за підтримки проекту Програми Розвитку ООН «Підтримка реформ соціального сектору в Україні» втілило в життя підхід «єдиного вікна» з надання соціальних послуг населенню.

Завдяки новаторським підходам до роботи та глобальним баченням перспективи першою в державі Галині Михайлівні вдалось приєднати до управління Уманський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та запропонувати модель Єдиного центру соціальних послуг. Після об'єднання в Єдиному центрі працюють 14 штатних одиниць фахівців із соціальної роботи та 3 соціальні працівники. Створено відділення організації та надання соціальних послуг, в тому числі сім’ям з дітьми, учасникам АТО, їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам; відділення визначення потреб у соціальних послугах; відділення моніторингу та оцінки якості;

Проект ПРООН підтримав проведення пілоту по створенню Єдиного центру соціальних послуг в м. Умань. З моделлю роботи єдиного центру соціальних послуг, започаткованою Кучер Г.М, ознайомлювалися  представники ЮНІСЕФ, Мінсоцполітики, Бюро соціальних та політичних розробок, представниками управлінь соціального захисту з Одеси, Львова, Черкас, Маріуполя тощо під час робочого візиту в м. Умань.

Досвід роботи управління по реалізації пілотного проекту описано Бюром  соціальних та політичних розробок у звіті-моніторингу за 2015 рік «Системи соціальних послуг в Україні».

В лютому 2016 року директор  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  м.Київ  Колобова Ярослава Валеріївна звернулась до міського голови Олександра Цебрія з проханням сприяти проведенню семінару по вивченню досвіду реформування установ соціальної сфери в м. Умань.

01 березня 2016 року за участю директорів Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників служби у справах дітей, територіальних центрів м. Києва та Київської області відбувся семінар з питань вивчення досвіду роботи по наданню соціальних послуг в громаді на базі управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради. 

Досвід уманчан вивчали директор  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  м.Київ  Колобова Я.В., заступник директора Київського міського ЦСССДМ Черкашина Л.Б., начальник відділу Київського міського ЦСССДМ Скалобанова Ю.М., заступник директора департаменту соціальної політики Назаренко С.П., керівник міського територіального центру Глоба Н.Г., начальник  управління праці та соціального захисту населення Дніпровського району Соя О.В., завідувасч сектору Служби у справах дітей  Гонтаренко О.В.,  начальник Служби у справах дітей  Оболонського району Бурлака А.С., начальники відділу Служби у справах дітей Романова І.Б., Березіна В.О., директори районних Центрів СССДМ : Дарницького- Смирнов С.Л., Дніпровського- Клаузер Т.В., Оболонського –Дмитрієва О.Д., Святошинського –Дружинська О.В.

Під час семінару начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер ознайомила з організаційною моделлю діяльності управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, системою надання соціальних послуг сім’ям і особам у складних життєвих обставинах та результативними показниками діяльності за цим напрямком.

Нова модель системи надання соціальних послуг викликала жваве обговорення, до якого долучились всі присутні на семінарі. Відбулась дискусія у вигляді діалогу питання-відповідь. Спільно дійшли висновку, що місто рухається в правильному напрямку: в центрі уваги – людина – від народження до останніх днів хвилин життя.

Гості зауважили, що беручи до уваги широку базу сфери соціальних послуг було б доцільно створити Центр соціальної підтримки дітей та сімей на базі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, включивши до його складу:

– Соціальний центр матері та дитини;

– Кризовий центр проти насильства в сім’ї;

– Школу випускника для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування;

– Центр соціально-психологічної допомоги;

– Центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді.

По завершенню семінару Галина Кучер ознайомила гостей з роботою структурних підрозділів Центру соціальних послуг.

[nggallery id = 208]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *