Спільне засідання тимчасової комісії виконкому міської ради з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

24 лютого 2016 року начальник управління праці та соціального захисту населення Кучер Г.М. провела засідання тимчасової комісії виконавчого комітету Уманської міської ради з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

На засіданні розглядались питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати та заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, відшкодування видатків на виплату пільгових пенсій та легалізації заробітної плати.

За даними Головного управління статистики в Черкаській обл. загальна сума заборгованості із заробітної плати станом на 01.02.2016 у порівнянні із попереднім місяцем збільшилась на 476,4 тис.грн. або на 88,1%  та становила 1017,2 тис. грн. (філія "Уманська ДЕД" ДП "Черкасиоблавтодор" – 475,9 тис. грн., філія "Уманський райавтодор" ДП "Черкасиоблавтодор" – 148,6 тис. грн.,  КП "ВЖ РЕУ №1" – 131,7 тис.грн., ДП "Рубін" – 261,0 тис. грн).

За даними моніторингу станом на 23.02.2016 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати проти початку місяця зменшилась на 410,8 тис.грн. та становила 606,4 тис.грн. (філія "Уманська ДЕД" ДП "Черкасиоблавтодор" – 269,5 тис.грн., філія "Уманський райавтодор" ДП "Черкасиоблавтодор" – 75,9 тис.грн., ДП "Рубін" – 261,0 тис. грн., повністю погасили борг працівникам КП "ВЖ РЕУ №1").

Однією з основних причин виникнення та наявності заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах міста є дебіторська заборгованість за виконані роботи.

На засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення запрошувались керівники, у яких нараховувалась заробітна плата найманим працівникам менше мінімального розміру, встановленого чинним законодавством України. За результатами засідання робоча група вирішила проводити активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. 

[nggallery id = 206]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *