Гуманітарна допомога уманчанам від литовських друзів

Місто Умань має великий досвід співпраці з містами–побратимами. Укладено 9 угод та меморандумів про співпрацю і поріднення.

5 жовтня 2013 року підписана Угода про співпрацю та поріднення між містами Умань, Україна і Радвілішським районом, Литовської Республіки.

В нинішній час, коли на Україні, і в м.Умань зокрема, склалась непроста епідеміологічна ситуація із захворюваннями на грип та ГРВІ, міський голова Цебрій О.В. звернувся до мерії міста побратима Радвілішськ щодо надання допомоги противірусним препаратом «Реленца».

 На звернення міського голови Цебрія Олександра Володимировича  мерія міста м.Радвілішкіс закупила 4 600 упаковок противірусного препарату «Реленца» (Zanamivirum) і направила в наше місто делегацію на чолі з заступником мера  м. Радвілішкіс  Казімерас Аугуліс,  які після проходження всіх митних формальностей, 13 лютого 2016 року  прибули в м. Умань і вручили в якості гуманітарної допомоги  противірусний препарат «Реленца»  для лікування уманчан. 

В зустрічі делегації міста-побратима взяли участь секретар Уманської міської ради Кирилюк Л.М., голова Товариства дружби з зарубіжними  країнами, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради  Кучер Г.М., заступник головного лікаря КП «Уманська міська лікарня» Лісаченко Л.М., в.о. начальника відділу охорони здоров’я, голова постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Омелянчук І.М. та представники ЗМІ.

Завдяки тому, що управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради  включено в реєстр отримувачів  гуманітарної допомоги, ми мали змогу отримати медичний препарат «Реленца», як гуманітарну допомогу, без митного збору.

Управління праці та соціального захисту населення 15 лютого 2016 року направило заяву та необхідний пакет документів у Міністерство соціальної політики України , і за результатами засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги наказом Мінсоцполітики від 22.02.2016 року № 155  вантаж у вигляді противірусного препарату «Реленца»  визнано  гуманітарним .

Завдяки оперативності митного брокера ПП «Фірма «Ярал» Алексеенко Тетяни та начальника митного поста «Умань» Черкаської митниці Бікетова Б.В., здійснено належне розмитнення вантажу у встановленому законодавством Порядку.

Ми вдячні всім, хто долучився до цієї гарної, благородної  справи і словом і ділом,  і відтепер кожен уманчанин, який потребуватиме противірусного препарату «Реленца» чи то для профілактики, чи для лікування зможе його безкоштовно отримати за рецептами лікарів.

Наказ про визнання вантажів гуманітарною допомогою

[nggallery id = 205]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *