Структури

str20150401_new_1 1

Центр соціальних послуг  є структурним підрозділом управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, яким з початку року обслужено більше 7 тис. громадян.

До складу Центру соціальних послуг  входять такі структурні підрозділи:

а) відділення соціальної допомоги вдома:

  • ·  спеціалізоване відділення вдома з догляду за психічнохворими;
  • ·  відділення паліативної допомоги на 10 осіб;
  • ·  служба «швидкої» соціальної допомоги;
  • ·  бригада по запровадженню мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг.

б) будинок Милосердя:

  • ·  відділення соціально-медичних послуг;

Відділення координує роботу протезно-ортопедичного відділення;

  • ·  відділення соціально-побутової адаптації, яке координує роботу:
  • – кафе–центру "Стара Умань" для спілкування дітей-інвалідів та багатодітних сімей;
  • – клубу ветеранів війни і праці "Надвечір’я";
  • – ансамблю "Катюша";
  • – клубу "Оптиміст";
  • – клубу "Калинонька";
  • – ансамблю «Гармонія»;
  • – реабілітаційно-спортивного клубу "Умань" громадської організації інвалідів "Довіра";
  • – університету ІІІ віку «Дивосвіт»;

в) 3 стаціонарних відділення для постійного або тимчасового проживання громадян (Будинок  ветеранів):

  • ·  відділення паліативної допомоги на 15 осіб;

г) відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – відділення благодійної діяльності,

до складу якого входить:

  • ·  пункт прокату засобів реабілітації (інвалідні візки, милиці, ходунки, палиці та інше);
  • ·  пункт збору речей та лишків сільськогосподарської продукції;
  • ·  служба побуту "Айстра" (майстерні по ремонту взуття, годинників, пошиву та ремонту одягу);
  • ·  ремонтна бригада (дрібний ремонт житлових  приміщень).

Відділення координує діяльність міського фонду соціальної допомоги ім. О.М. Коллонтай;

д) Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Пролісок";

е) Центр професійної реабілітації інвалідів;

є) Центр обліку бездомних осіб;

ж) Центр обслуговування бездомних та звільнених осіб із структурними підрозділами:

  • ·  відділення реінтеграції бездомних осіб;
  • ·  відділення соціальної адаптації звільнених осіб та соціальної реабілітації нарко- і алкоголезалежних осіб;
  • ·  відділення нічного перебування;

з) Реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами.

Центром соціальних послуг запроваджено нові напрямки роботи  та форми обслуговування:

1. Для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, запроваджено мультидисциплінарний підхід з надання соціальних послуг.

2. При відділенні благодійної діяльності створена ремонтна бригада, що  надає послуги з ремонту житлових приміщень громадянам (ремонт покрівлі, заміна вікон, дверей, санвузлів та ін.).

3. На виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, за дорученням міського голови Ю.І. Бодрова включено літній табір «Мрія» в мережу дитячих оздоровчих закладів з наданням йому статусу санаторного типу.

4. В жовтні 2012 року Міністерством оборони України передано житлові будівлі та допоміжні господарські споруди військового містечка для розміщення Комплексу надання соціальних послуг для бездомних, звільнених та нарко- і алкоголезалежних осіб.

5. Виграно гранд на відкриття лікувально-трудової майстерні  для бездомних та звільнених осіб для вирішення питання тимчасової зайнятості та реабілітації цієї категорії осіб. Загальний бюджет проекту складає  – 390,0 тис. грн.

6. Центр  професійної реабілітації інвалідів виграв проект  «Соціальне включення вразливої молоді шляхом покращення якості освіти»  та  отримав фінансування від Фонду Східна Європа в сумі 245,7 тис. грн.

За рахунок виграного гранду придбано: 12 комп’ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням, з них 2 ноутбука, проектор, факс, принтери, інтерактивну дошку, 10 вебкамер, обладнання для Інтернету, 10 столів та стільців, шафи, 2 кондиціонера, двері, замінили 7 вікон, встановлено решітки, жалюзі.

7. В Центрі професійної реабілітації інвалідів організовано навчання пенсіонерів комп’ютерній грамотності  та навичкам роботи в мережі Інтернет.

Проводиться навчання бездомних осіб на курсах з робітничої професії «Взуттьовик з ремонту взуття».

8. Для підтримки активного довголіття ветеранів війни та праці, участь у відродженні та розвитку духовних, культурних та соціальних цінностей створено п’ятий ансамбль «Гармонія».

Для розширення послуг дозвілля пенсіонерів проводяться різноманітні заходи: благодійний бал «Кохання. Весна. 2013», Парад «золотих пар», Бал для ветеранів.

9. Працює університет третього віку «Дивосвіт», на п’яти факультетах якого навчається  75 осіб.

10. Запроваджено надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати.

11. Функціонує відділ по обслуговуванню малозабезпечених пенсіонерів «Соціальний кошик». 

strimg4Відділення соціальної допомоги вдома  обслуговує 3142 одиноких та одинокопроживаючих непрацездатних громадян.

Фактична чисельність: соціальних робітників – 51 особа;

фахівців із соціальної роботи – 2 особи.

У одного соціального робітника на постійному обслуговуванні 17 осіб і 1-2 разовому обслуговуванні – 45 осіб.

Двічі на рік проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання непрацездатних громадян та інвалідів. З початку року обстежено 7231 особа. Додатково взято на обслуговування 42 особи, з різних причин знято з обслуговування 14 осіб та померло 24 особи.

Працівники відділення надають допомогу в оформленні документів на поселення потребуючих громадян в Будинок ветеранів, інші будинки-інтернати загального типу та спеціалізовані. За звітний період оформлено 18 осіб в стаціонарні відділення.

Функціонує спеціалізоване відділення для обслуговування вдома психічнохворих інвалідів, що потребують різносторонньої допомоги та соціально–побутової підтримки, яке обслуговує 52 особи.

У відділенні паліативної допомоги обслуговується 11 осіб.

При відділенні працює служба «швидкої» соціальної допомоги. Протягом звітного періоду 42 особам терміново  надана необхідна допомога.

Для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, запроваджено мультидисциплінарний підхід з надання соціальних послуг. Обслужено 15 осіб та надано 21 послугу.

Соціальними робітниками надані платні соціальні послуги 243 особам на суму 12,3 тис. грн.  

Відділенням соціально-медичних послуг надано консультативних та реабілітаційних послуг 1520 особам, в тому числі 53 особам – допомога медикаментами, стоматологічну допомогу – 158 особам, послуги масажу 186 особам, фізіотерапевтичні процедури – 824 особам.

Відділення координує роботу протезно-ортопедичного відділення, яким обслужено 156 осіб (зроблено дрібний ремонт та виготовлено протезно-ортопедичні вироби).

Відділенням соціально-побутової адаптації надано соціальних послуг 195 особам.

Для підтримання активної життєдіяльності пенсіонерів створено клуби за інтересами:

  • ансамбль «Катюша», створений із числа дітей війни, виступає з концертами в різних мікрорайонах міста;
  • клуб «Оптиміст» проводить тематичні вечори, присвячені знаменним датам та знаменитим людям нашої епохи.  Члени клубу навчаються виробляти поробки з паперу, надувних кульок, прикрашати святкові столи і т.д.;
  • члени клубу «Калинонька» організовують культурні заходи для жителів міста та займаються волонтерською діяльністю;
  • клуб «Надвечір’я» щомісяця для пенсіонерів проводить засідання, на які запрошуються керівники підприємств та організацій міста. Стало доброю традицією на засіданнях клубу вітати шлюбні пари із 50-річчям подружнього життя;
  • ансамбль ветеранів війни та праці «Гармонія» створений для задоволення спільних інтересів членів ансамблю, участь у відродженні та розвитку духовних, культурних та соціальних цінностей. Члени колективу займаються волонтерською діяльністю.

Працює університет третього віку «Дивосвіт», 10 слухачів навчається на факультеті інформатики та обчислювальної техніки. На інших факультетах  навчається  65 осіб.           

Для підтримки активного довголіття серед пенсіонерів, інвалідів в місті проводяться вечори відпочинку до всіх святкових дат. Проведено 12 заходів, в яких взяло участь більше 2 тис. громадян. Це засідання клубу «Надвечір’я», благодійний бал «Кохання. Весна. 2013», обрядові свята, виставки з народно-прикладного мистецтва, зустрічі з відомими людьми міста.

Для 11 малозабезпечених громадян організовано харчування на дому.

 

strimg5В трьох стаціонарних відділеннях Будинку ветеранів створені всі необхідні умови для проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, в яких нараховується 100 ліжко-місць. В одному із стаціонарів працює відділення паліативної допомоги, яке обслуговує 15 осіб.

Будинок ветеранів користується земельною ділянкою площею 1,13 га.

Для покращення  умов проживання та збільшення житлової площі на виконання допустимих норм наповнюваності жилих кімнат проводиться добудова житлового корпусу площею 360 м2 .

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги відділенням благодійної діяльності проводиться робота щодо залучення коштів підприємств, установ та організацій міста для надання матеріальної та натуральної допомоги малозабезпеченим громадянам.

З початку року надано допомоги 2623 особам, в тому числі – натуральної допомоги 2180 особам, матеріальної  допомоги з міського бюджету – 443 особам на суму 106,4  тис. грн.

Пунктом прокату технічних та інших засобів реабілітації надано послуги 14 особам.

В пункт збору речей та лишків сільськогосподарської продукції  поступило  більше 2 тис. умовних одиниць вживаного одягу та взуття на суму більше 2 тис. грн.

 

strimg2

При відділенні діє служба побуту “Айстра”, в якій працюють майстерні по ремонту взуття, пошиву та ремонту одягу і створені робочі місця для інвалідів.

Майстерні надали побутові послуги 340  особам на суму 3,3 тис. грн., з яких 189 інваліди.

Ремонтна бригада, що працює при відділенні,  надала послуги з ремонту житлових приміщень 5 громадянам (ремонт покрівлі, заміна вікон, дверей, санвузлів та ін.).

Функціонує відділ по обслуговуванню малозабезпечених пенсіонерів «Соціальний кошик».  Обслужено 500 осіб на суму майже 18 тис. грн. 

 

1 013В Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок» пройшло реабілітацію 182 дітей-інвалідів.

В Центрі здійснюється соціальна, педагогічна, психологічна та медична реабілітація без відриву від сім’ї. Проводяться масові заходи, присвячені різним святам. З дітьми працює висококваліфікований педагогічний та медичний персонал з багаторічним досвідом роботи.

Спільно з Центром зайнятості проводиться робота по профорієнтації підлітків.

На базі Центру протягом 10 років проводиться навчання за індивідуальною формою дітей, які за висновком лікарів не можуть навчатися в загальноосвітній школі. Протягом 2012-2013 навчального року за такою формою  навчалося 17 дітей-інвалідів, для 4-ох із них було запроваджено інклюзивне навчання.

В Центрі функціонує відділення водних процедур, масажний та фізіотерапевтичний кабінети.

В літній період при Центрі працює єдиний в місті оздоровчий табір «Мрія» санаторного типу, в якому оздоровлюється 25 дітей з особливими потребами. Кошти на харчування в сумі 16,0 тис. грн. виділено з міського бюджету та 2,6 тис. грн. спонсорські. 

strimg3

В Центрі професійної реабілітації інвалідів відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України з інвалідами проводиться професійне навчання з таких професій: секретар-друкарка,  взуттьовик з ремонту взуття, оператор комп’ютерного набору та квіткарка з подальшим врученням посвідчення про набуту професію та працевлаштуванням. В цьому році 17  інвалідів закінчили навчання і отримали свідоцтва Державного зразка, з них 11 осіб – оператори комп’ютерного набору, 6 осіб секретар-друкарки. На даний час навчається 8 слухачів з робітничої професії взуттьовик з ремонту взуття та 10 операторів комп’ютерного набору.

За час функціонування Центру свідоцтва Державного зразка отримали 324 слухача. 

 

IMG 005Центр обліку бездомних осіб та Центр обслуговування бездомних та звільнених осіб надають необхідні соціальні послуги бездомним, звільненим  та нарко- і алкоголезалежним особам: тимчасова реєстрація, харчування, одяг і взуття, поновлення документів, направлення на медичне обстеження, допомога у працевлаштуванні. З цими особами проводяться заходи щодо запобігання поширення наркоманії та ВІЛ/СНІДу, інтеграції їх у суспільство.

Центром обліку бездомних осіб виявлено та поставлено на облік 49 осіб. Структурними підрозділами Центру обслуговування надано соціальних послуг 148 особам.

Працівниками постійно проводиться соціальне патрулювання з метою виявлення бездомних осіб, виготовляються та роздаються буклети з інформацією про роботу Центрів та їх координати головам квартальних комітетів, організаціям міста та окремим громадянам. Проведено 48 рейдів, якими виявлено 25 бездомних  осіб.

 

strimg1В Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами працює відділення соціально-медичних послуг, в якому за направленнями та путівками управління праці та соціального захисту населення надаються соціально-медичні  послуги інвалідам та ветеранам праці.

В комплексі діє водне відділення, працюють фізіопроцедурний кабінет, фітобар, тренажерний зал. Психолог проводить психотерапевтичну корекцію та аромотерапію з групою відвідувачів. В комплексі організовано одноразове гаряче харчування.

Платні соціально-медичні послуги одержали 676 осіб на суму 48,2 тис. грн.

 

Структурні підрозділи Центру соціальної допомоги тісно співпрацюють:

  • з відділом охорони здоров`я:

-проводиться безкоштовне медичне обстеження громадян, які приймаються для обслуговування в структурні підрозділи;

-здійснюється щорічне безкоштовне рентгенівське обстеження працівників та клієнтів Центру;

-при потребі, проводиться огляд підопічних Центру для встановлення групи інвалідності;

-проводиться первинний медичний огляд бездомних осіб, санітарна обробка та дезінфекція усіх речей клієнтів;

-здійснюється санітарно-просвітницька робота з питань здорового способу життя,  профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

  • з міськрайонною організацією  Товариства Червоного Хреста:

Проводяться спільні засідання, бесіди, лекції для підопічних щодо питань здорового способу життя, запобіганню поширенню наркоманії та ВІЛ/СНІДу, туберкульозу.

 

Проблемні питання  Центру соціальних послуг

 Через брак фінансування закладів соціальної сфери та програм соціального захисту населення  залишилось невирішеними багато питань, з них актуальними на сьогоднішній день є:

На державному рівні потрібно вирішити такі питання:

1. Порушити клопотання перед Міністерствами фінансів та соціальної політики України:

– про включення видатків на утримання структур для  бездомних осіб та реабілітаційної установи змішаного типу до Бюджетного кодексу і до переліку тих, що здійснюються за рахунок міжбюджетних трансфертів;

– розрахунковий показник обсягу видатків на утримання в стаціонарних відділеннях територіальних центрів соціального обслуговування визначити на рівні видатків на утримання будинків-інтернатів.

На місцевому рівні:

1. Виготовити проектно-кошторисну документацію та розпочати будівництво Пансіонату  для  ветеранів по вул. Комарова, 7б.

2. З метою створення належних умов реабілітації дітей-інвалідів та для виконання програми енергозбереження перевести приміщення Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів „Пролісок” по вул. Піонтковського, 12 на електроопалення.

3. Розпочати реконструкцію приміщення Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів „Пролісок” по вул. Піонтковського, 12.

4. Провести реконструкцію приміщення Центру обліку бездомних осіб по вул. Садова 7/12.

5. Здійснити реконструкцію приміщення Будинку ветеранів по вул. Мічуріна, 7 та закінчити добудову житлового корпусу площею 360 м2 (зроблено фундамент).

6.  В переданих будівлях військового містечка с. Дмитрушки-2 відкрити Комплекс надання соціальних послуг бездомним, звільненим, нарко- та алкоголезалежним особам.

7. Розпочати реконструкцію приміщення побутової майстерні за адресою вул. Жовтневої революції, 5.