Атестація робочих місць зі шкідливими умовами праці

1 червня 2018 року головний спеціаліст відділу охорони та умов праці управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Вячеслав Дзерожинський надав практичні рекомендації з питань атестації робочих місць із шкідливими умовами праці працівникам РЕУ-3.

Відповідно до чинного законодавства атестація робочих місць за умовами праці проводиться у порядку, визначеному постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці від 01.09.1992 р. № 41.

Атестацію проводить атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на п’ять років, за умови, якщо впродовж цього часу на підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці.

До складу атестаційної комісії рекомендується включати головних спеціалістів, працівників відділу кадрів, праці і заробітної плати, охорони праці, органів охорони здоров’я підприємства, представників громадських організацій та інших.

Отже, саме атестаційна комісія підприємства, яка здійснює організаційне, методичне керівництво і контроль за проведенням робіт на всіх етапах атестації, визначає перелік робочих місць, що підлягають атестації.

Атестація робочих місць є обов’язковою за наявності шкідливих та небезпечних виробничих факторів. У всіх інших випадках це право роботодавця, а не обов’язок.

 Однак проводити атестацію рекомендовано в будь-якому випадку, оскільки:

1) за не проведення атестації робочих місць відповідальність несе керівник;

2) роботодавець не володіє спеціальними знаннями для самостійного визначення шкідливості та небезпечності умов праці;

3) не проведення атестації робочих місць може спричинити штрафи, призупинення роботи підприємства до усунення порушень у сфері охорони праці та кримінальну відповідальність.

На завершення відбулось обговорення актуальних питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *