День партизанської слави

Згідно з Указом Президента України від 30.10.2001 № 1020 в Україні 22 вересня 2017 року весь український народ відзначає День партизанської слави та 76-у річницю початку партизанського руху в Україні.

В місті Умань проживає 4 учасники підпільно-партизанського руху, які винесли на своїх плечах всі негаразди війни та знущання фашистських окупантів. та одна вдова підпільно – партизанського руху. Це вони стали на захист рідної землі, своєю мужністю і відвагою внесли великий вклад в перемогу над німецьким фашизмом:

Артеменюк Віталій Іванович – учасник партизанського руху Уманського, Тальнівського та Христинівського районів;

Осадченко Ніна Іванівна – Вітебська обл., Білорусія, секретар Дуніловського підпілля;   

Шекстело Катерина Харитонівна – воювала в партизанському загоні ім. Фрунзе Мінської обл. з 1942 по 1944 рр.;

Мусієнко Іван Юхимович – з 1943 по 1944 роки перебував в секретному партизанському загоні, який діяв на території Черкаської області.

За кошти міського бюджету надаються додаткові соціальні пільги ветеранам підпільно-партизанського руху та вдовам ветеранів підпільно-партизанського руху, відшкодування вартості оплати житлово-комунальних послуг (електроенергії, природного газу, послуг тепло, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) в межах норм споживання та абонентної плати за користування квартирним телефоном.

Всі потребуючі забезпечені технічними засобами реабілітації.

За дорученням міського голови Олександра Цебрія всіх учасників повстансько-партизанського руху відвідали вдома з врученням подарунків.

Заступник міського голови Жанна Лозінська відвідала Шекстело Катерину Харитонівну.

Катерина Харитонівна, 1921 року народження, нагороджена орденами «Великої Вітчизняної війни» ІІ ступеня, орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня, медалями «Партизан Вітчизняної війни», «За перемогу над Германією у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр».

Низький уклін вам, дорогі ветерани, за вашу бойову звитягу й важку працю у повоєнні роки, ви ті, хто захищав Батьківщину, людей, домівки та родини співвітчизників від великого лиха.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *