Майбутнє соціальної сфери – за грантовими проектами

Управління праці та соціального захисту населення має значний досвід написання та реалізації грантових програм.

Тільки за 2 останніх роки в різні фонди та організації, в тому числі міжнародні, надіслано понад 30 грантових пропозицій.

Всього виграно гранти у 6-ти соціальних проектах на суму понад 3 млн.грн., в тому числі в 2015 році – 84,0 тис. доларів США від Турецького агентства зі співробітництва та координації (ТІКА), за рахунок якого облаштовано Центр реінтеграції бездомних осіб та у 2016 році – грант в сумі 250,0 тис.грн в рамках програми Фонду Східна Європа «Створення центрів соціальної активності для літніх людей», яка фінансується Фондом «Монсанто»(США).

Більшість проектів реалізовано спільно з міським фондом соціальної допомоги ім. О.М. Колонтай, який створений на громадських засадах (рішення виконкому від 08.09.1988 №284).

Децентралізація і реформа системи управління регіональним розвитком спричинили потребу в нових фахівцях – проектних менеджерах для органів місцевого самоврядування. Робота з новими повноваженнями та ресурсами вимагає від керівників місцевих громад застосування нових управлінських підходів, що базуються не на процесах, а на результатах.

Завдяки підтримці міського голови Олександра Цебрія спеціалісти управління мають змогу навчатись розробляти проектні пропозиції, шукати та залучати додаткове фінансування для створення нових та покращення діяльності існуючих структур управління.

Так, 20-24 лютого 2017 року в м. Яремче, Івано-Франківської області Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» провела Школу з проектного менеджменту для представників 35 міст-учасників.

В тижневій Школі взяла участь представник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Ганна Кульчицька, яка протягом курсу вивчала весь проектний цикл: формулювання проектної ідеї, її втілення в проектній пропозиції, планування бюджету, впровадження проекту та звітування за його реалізацію, а також ознайомилася з міжнародними та національними програмами і фондами, які підтримують проекти соціального спрямування.

По закінченню заходу кожен учасник, напрацювавши концепцію проекту для своєї громади, отримав оцінку за рейтингом, представниця м. Умань отримала 8 місце з 35 представлених, за що отримала сертифікат про проходження курсу навчання з проектного менеджменту.

Маємо надію, що отримані знання сприятимуть покращенню, удосконаленню та розширенню мережі соціальних послуг для міської територіальної громади.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *