Мінсоцполітики: Україні потрібні притулки для потерпілих від насильства жінок

20 грудня представники Міністерства соціальної політики України, Європейського Союзу, громадських організацій обговорили необхідність поширення досвіду успішної моделі київської соціальної квартири (притулку) на всю Україну і надання подібних спеціалізованих послуг для потерпілих від насильства у громадах.

У київській соціальній квартирі знаходять притулок, проходять реабілітацію та отримують кваліфіковану допомогу юристів, психологів та соціальних працівників вагітні жінки й молоді матері, які зазнали насильства, – в тому числі внутрішньо переміщені, жінки у складних життєвих обставинах. Жінки, які зараз тимчасово проживають у соціальній квартирі, пригощали гостей власноруч приготованими пирогами.

«У минулому місяці Верховна Рада схвалила у першому читанні новий Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», – сказала заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович. – Відповідно до нового Закону треба розвивати спеціалізовані послуги для потерпілих від насильства жінок. Соціальна квартира є прикладом таких послуг, який можна поширювати на інші області України».

Соціальна квартира – інноваційна та унікальна модель послуг у Києві, де жінки отримують тимчасове проживання, соціальну, юридичну, психологічну підтримку та доступ до медичних послуг. Вона підтримується проектом ЄС «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який реалізується у співпраці з Міністерством соціальної політики України.

«У демократичній європейській країні права кожної людини мають бути захищені. Тому важливо працювати над попередженням насильства щодо жінок та розвивати послуги для тих, хто зазнав насильства, – зазначив Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров'я та соціальної сфери Представництва ЄС в Україні. – Соціальна квартира є прикладом таких послуг та результатом співпраці між ЄС, громадськими організаціями, Київською міською владою».

У 2016 році 21 жінка та 23 дитини отримали послуги соціальної квартири. 5 клієнток квартири були вагітні, 13 – матері з малолітніми дітьми, 3 – неповнолітні матері. У квартирі знаходять притулок та отримують кваліфіковану допомогу потерпілі від насильства жінки, в тому числі жінки без документів та київської реєстрації, внутрішньо переміщені жінки та жінки з числа дітей-сиріт, неповнолітні жінки.

«Унікальність даної соціальної квартири ще в тому, що будучи створеною громадською організацією, її персонал фінансується з бюджету міста, – сказала Галина Скіпальська, виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». – Отже громади  можуть і повинні приймати рішення щодо розвитку та фінансування спеціалізованих послуг для жінок, і в першу чергу притулків».

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249606988&cat_id=244276429

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *