Про соціальний захист учасників АТО в Умані

Щоб обговорити реальний стан справ, щодо соціального захисту учасників АТО в Умані, було проведено чергове засідання Центру допомоги учасникам антитерористичної операції. В обговоренні взяли участь депутати Уманської міської ради, представники громадських організацій воїнів АТО та волонтерських штабів, представники відділу освіти, військкомату, відділу охорони здоров’я Детально поінформувала про діяльність Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, та соціальний  захист учасників АТО в Умані, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер.

         В місті проживає 466 родини учасників АТО, в яких виховується 367 дітей, 419 учасників АТО отримали статус учасника бойових дій, 8 інвалідів війни, з них 1 групи – 1 особа, 2 групи – 3 особи, 3 групи – 4 особи, 10 сімей загиблих, 145 сімей демобілізованих учасників АТО. Для формування єдиної системи надання допомоги учасникам АТО утворено: в структурі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення – відділення організації та надання соціальних послуг, в тому числі сім’ям з дітьми, учасникам АТО, їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам; відділення реабілітації, оздоровлення та відпочинку змішаного типу «Буг» де учасники АТО мають змогу оздоровитися із сім’ями, в управлінні праці та соціально захисту населення Уманської міської ради – сектор адаптації військовослужбовців, допомоги учасникам антитерористичної операції, депортованих та трудової міграції, комісію з питань обстеження соціально-побутових умов проживання учасників АТО та членів їх сімей, затверджено план заходів з організації роботи щодо надання їм підтримки. Для виявлення потреб сімей учасників АТО проводиться анкетування учасників АТО, обстеження матеріально-побутових умов їх проживання, про що складаються соціальні паспорти. За результатами таких обстежень максимально вирішуються питання щодо винайдення шляхів їх вирішення. Під соціальний супровід взято 22 сім’ї учасників АТО.  В Умані затверджено міську комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції  на 2015-2017 роки. Відкрито цільовий фонд міської ради для забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, яким придбано дизпаливо, одежу, взуття, інвентар, обладнання, спецформу та передано до військових частин, які беруть участь в АТО на суму понад 400 тис. грн., придбання медикаментів пораненому в ході проведення антитерористичної операції 4900,00 грн., придбано штучний суглобу 24300,00 грн., придбані 3 санаторно-курортних  путівки для учасників АТО на суму 20,8 тис. грн. 8 родинам учасників АТО, які героїчно загинули під час захисту Батьківщини (Орлова Олега, Качура Івана, Курмашева Олексія, Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Кумановського Віктора,  Алексєйчука Владислава), вручено державну нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня, відзнаку міської ради «Почесний громадянин  м. Умань».  Розпорядженням міського голови від 19 лютого 2016 року 6 вулиць та провулків міста перейменовано на честь загиблих учасників АТО (Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Миронюка Андрія, Кумановського Віктора,  Алексєйчука Владислава).

 Пільги та соціальні гарантії учасникам АТО

Надається підтримка учасникам АТО та їх сім’ям за кошти міського бюджету, де міською програмою соціальної допомоги «Турбота» передбачено:

  •  додатково пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, сім’ям учасників АТО та сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції та не набули права на субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, а громадянам,  які набули право на субсидію – у розмірі  відсотка обов’язкової частки сплати,  але не більше встановленого відсотка додаткової пільги (рішення сесії Уманської міської ради від  25 грудня 2015 року № 6.4-3/7) – спеціалістом управління праці контролюється надання пільг та субсидій учасникам АТО та їх сім’ям;
  •  пільги готівкою з міського бюджету на придбання двох балонів скрапленого газу, з державного бюджету готівкою надаються пільга на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу (відшкодування вартості ритуальних послуг на поховання учасників АТО та встановлення надгробку в розмірі середньої вартості ритуальних послуг в області (5 родинам загиблих учасників АТО здійснено відшкодування коштів за ритуальні послуги та спорудження надгробку на загальну суму 44,7 тис.грн.), надається безкоштовне харчування 293 дітям учасників АТО в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, забезпечено мобільним телефоном 1 родину загиблого учасника АТО, надано соціально-реабілітаційні послуги в Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами 38 учасникам АТО та 2 матерям загиблих учасників АТО;
  • з 1 вересня 2016 року дітям загиблих учасників АТО встановлено щомісячну стипендію міського голови в розмірі 1000 грн., на що в міському бюджеті передбачено кошти в сумі 16,0 тис. грн., 1 дитина загиблого  учасника АТО безкоштовно (знижка 100%) та 3 дітей учасників АТО – з 50% знижкою відвідують школу мистецтв, 3 дітей учасників АТО – з 50% знижкою відвідують музичну школу № 1.

Рішенням сесії надано управлінню в довгострокове безоплатне користування нежитлові приміщення:

  • вул. Комарова, 4 (119,9 кв. м) для розміщення кисневої барокамери, тренажерного залу та облаштування кімнати для проведення сонної терапії;
  • вул. Грушевського (Урицького), 47, (87,2 кв. м.), для  здійснення статутної діяльності громадських організацій та Реабілітаційно-спортивного клубу «Умань»;
  • вул. Комарова, 13а (232,0 кв. м.), для розміщення зали ЛФК, тренажерного залу  Реабілітаційного комплексу для людей з особливими потребами;
  • приміщення 2-го поверху Будинку культури, (40,2 кв.м) для забезпечення статутної діяльності громадських організацій учасників АТО, волонтерських організацій  та Центру допомоги учасникам АТО.

За рахунок коштів міського бюджету надано матеріальну допомогу за кошти міського бюджету 51  особі на загальну суму 34 тис. грн., з обласного бюджету виплачено допомогу 8 сім’ям загиблих в ході проведення антитерористичної операції на загальну суму 400 тис. грн., 3 учасникам АТО на лікування на суму – 1,5 тис. грн.)

Виплачуються кошти державного бюджету на матеріальну допомогу військовослужбовцям, звільненим з строкової військової служби, в 2015 році 18 особам на суму 20,7 тис. грн. В 2016 році – 7 військовослужбовцям на суму 11,4 тис. грн.

Надано допомогу підприємствами, організаціями, громадою міста, міським благодійним фондом соціальної допомоги ім. О.Коллонтай та волонтерами в проведенні безоплатного поховання, поминального обіду за загиблих учасників АТО на суму понад 30,0 тис. грн.  Матеріальну допомогу  родинам загиблих та родинам учасників АТО на суму 37,2 тис. грн.

Здійснюється безкоштовний проїзд в усіх автобусах міського пасажирського транспорту членів сімей загиблих учасників АТО та учасників бойових дій з числа учасників АТО.

Медична допомога

В стаціонарних відділеннях КП «Уманська міська лікарня» зроблено частковий ремонт палат для ветеранів війни та учасників АТО, працює відділення відновного лікування та створено комісію з розгляду питань, пов’язаних з лікуванням та реабілітацією учасників антитерористичної операції.

 В стаціонарному відділенні міської лікарні пролікувалось – 47 учасників АТО, направлено на МСЕК 6 осіб, з них 5 оформлено групу інвалідності. 

В шпиталях пролікувалось 23 учасника АТО, з них у 2015 році 5 осіб, у 2016 році – 18 осіб.

В Уманській стоматологічній поліклініці за кошти лікарів-стоматологів отримали безкоштовне лікування зубів в 2016 році 40 учасників АТО(у 2015 – 17), безкоштовне зубопротезування 8 учасників АТО(у 2015-4). Стоматологічна клініка «Перлина» безкоштовно надала стоматологічні послуги матері загиблого. В рамках проведення місячника «Дні здоров’я» оглянуто 76 демобілізованих учасників АТО.

Психологічна допомога

Працює пункт психологічної допомоги із залученням студентів Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини, які здобувають вищу освіту за напрямом «практична психологія».

Станом на 01.10.2016 року пройшли курс психологічної реабілітації 88 учасників АТО, з них: 38 учасників АТО отримали курс соціально-реабілітаційних послуг в Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами; 8 учасникам АТО проведено курс психологічної терапії практичним психологом КП «Уманська міська лікарня»; з 27 учасниками АТО проведено курс терапії психологом, спеціалістом І категорії відділу комплектації Уманського військового комісаріату,  14 учасників АТО (у 2015-7 осіб, у 2016 -7) за направленнями управління праці отримали курс психологічної реабілітації в реабілітаційних установах України.

Професійна реабілітація:

В рамках проекту ОБСЄ в Україні  за участю Міжнародного фонду «Євро Азія» за проектом «Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям Збройних Сил України» на базі відокремленого структурного підрозділу Агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва пройшли курси перепідготовки за спеціальністю «Менеджмент організацій (адміністратор)» 8 учасників АТО. На професійну реабілітацію для учасників АТО на 2016 рік виділено 56345,00 грн. 10 осіб з числа учасників бойових дій та інвалідів війни антитерористичної операції отримують послуги із професійної адаптації – навчаються в ПП «Атіс-Авто» за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «В» за кошти, передбачені у державному бюджеті для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179. Планується  до кінця року направити на навчання ще 7 осіб.

Санаторно-курортне лікування

Управлінням забезпечено безкоштовними санаторно-курортними путівками 20 учасників АТО, з них: у 2015 році -14 осіб, 2016 – 6.  В 2016 році за кошти міського цільового фонду по мобілізації 3 учасникам АТО забезпечено  санаторно-курортними путівками в ДП «Клінічний санаторій «Хмільник».

Оздоровлення дітей учасників АТО.

Забезпечено оздоровленням та відпочинком 85 дітей з числа сімей учасників АТО (в 2015 році -62), з них 69 відпочили в таборах з денним перебуванням на базі шкіл, 6 дітей -в таборі «Супермен 2016» на базі туризму і спорту «Наполеонас» під містом Шяуляй, 2 дітей загиблого учасника АТО – в ДП«Український дитячий центр «Молода гвардія»», 6 дітей -в ПП «Оздоровчий центр «Чайка»» смт. Сергіївка, Білгород-Дністровський район,  2 дітей оздоровилися в таборі санаторного типу «Мрія» Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок», у відділення реабілітації, оздоровлення та відпочинку змішаного типу «Буг» пройшли оздоровлення 13 родин учасників АТО.  В Центрі дозвілля та відпочинку для дітей шкільного віку «Барвограй» відпочило 29 дітей учасників АТО.

Питання працевлаштування:

Після демобілізації, до Уманського міського центру зайнятості звернулось 61 особа з числа учасників АТО, 58 мали право отримання допомоги по безробіттю;   10 осіб даної категорії працевлаштовані. Отримують послуги служби зайнятості станом на 01.10.2016  37 безробітних осіб зазначеної категорії, 34 з них отримують допомогу по безробіттю, проведено 835 профорієнтаційний заходи.

Земельні питання:

Надійшло 517 заяв від осіб, з числа учасників АТО, щодо отримання земельної ділянки, з них 328 під забудову житла. Надано дозволи 53 учасникам бойових дій (АТО) та членам сімей загиблих на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в межах міста Умань для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд.

Житлові питання:

Сесією Уманської міської ради затверджено міську програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2016 – 2020 роках, на виконання якої передбачено в міському бюджеті кошти в сумі 481,3 тис. грн. (кандидат на пільгове кредитування –Чашурін Роман)

На квартирному обліку перебуває 33 родини учасників бойових АТО, з них  2 інваліда війни, 1 родина загиблого учасника АТО, забезпечено житлом 2 родини: 1 родина загиблого учасника АТО Пожарська  І.Я. отримала двокімнатну квартиру в м. Черкасах та 1 інвалід війни І групи з числа учасників АТО Владика Віталій Вікторович – двокімнатну квартиру в м. Умань.

Інформаційно-роз’яснювальна  робота:

На сайті виконавчого комітету Уманської міської ради, управління праці та соціального захисту населення розміщена корисна інформація для учасників АТО. Працюють телефони «Гарячої лінії ».

Уманська міська рада, виконавчий комітет співпрацює з волонтерськими організаціями «До Перемоги», «Разом», «Допомога армії», Центром волонтерського руху та іншими волонтерськими осередками,  які організовують роботу по наданню допомоги військовослужбовцям в зоні АТО та їх родинам. Спільними зусиллями відправляються продукти харчування, речі першої необхідності та обмундирування для потреб військових в зону АТО.

13 учасникам АТО на урочистих заходах з нагоди відзначення 400-річчя першої писемної згадки про м. Умань було вручено Почесні грамоти виконкому та матеріальну допомогу.

Уманчани – учасники АТО беруть активну участь у громадському житті міста. Громадські організації: «Булат», «Спілка учасників АТО», «Правозахисне об’єднання «Інше життя», «Координаційний центр захисників Уманщини» підтримують побратимів та надають допомогу родинам поранених і загиблих.

Волонтерські організації «До Перемоги», «Разом», «Допомога армії», волонтерські осередки ««За Україну»», «Єднаймося», «Захисникам Вітчизни»,  Служба «Милосердя» Свято-Успенської парафії м. Умань, які організовують роботу по наданню допомоги військовослужбовцям в зоні АТО та їх родинам. Спільними зусиллями відправляються продукти харчування, речі першої необхідності та обмундирування для потреб військових в зону АТО.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *