Міністерство соціальної політики України розрахувало норми тривалості робочого часу на 2017 рік

Як передбачено частиною першою статті 50 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті. При встановленні меншої норми тривалості робочого часу слід мати на увазі, що оплата праці в цьому випадку має провадитись за повною тарифною ставкою, повним окладом.

Деталі і розрахунок на офіційному сайті Міністерства 

Перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 163.

Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватися за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда.

Згідно зі статтею 69 Господарського кодексу України підприємство самостійно встановлює для своїх працівників скорочений робочий день та інші пільги.

При розрахунку балансу робочого часу слід мати на увазі, що згідно зі статтею 53 КЗпП України напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП України) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП України, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Відповідно до статті 73 КЗпП України у 2017 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:

·                     1 січня — Новий рік;

·                     7 січня — Різдво Христове;

·                     8 березня — Міжнародний жіночий день;

·                     16 квітня — Пасха (Великдень);

·                     1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;

·                     9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги);

·                     4 червня — Трійця;

·                     28 червня — День Конституції України;

·                     24 серпня — День незалежності України;

·                     14 жовтня — День захисника України.

Згідно з частиною третьою статті 67 КЗпП України у випадку, коли святковий або неробочий день (ст. 73 КЗпП України) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2017 році вихідний день у неділю 1 січня має бути перенесений на понеділок 2 січня, вихідний день у суботу 7 січня – на понеділок 9 січня, вихідний день у неділю 16 квітня – на понеділок 17 квітня, вихідний день у неділю 4 червня – на понеділок 5 червня, вихідний день у суботу 14 жовтня – на понеділок 16 жовтня.

У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документу.

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах і організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог статей 50-53, 67 і 73 КЗпП України.

За зазначених умов, залежно від тривалості робочого тижня, норма робочого часу на 2017 рік становитиме:

·                     при 40-годинному робочому тижні                      –  1986,0 години;

·                     при 39-годинному робочому тижні                      –  1942,2 годин;

·                     при 38,5-годинному робочому тижні                   –  1917,3 годин;

·                     при 36-годинному робочому тижні                      –  1792,8 годин;

·                     при 33-годинному робочому тижні                      –  1643,4 годин;

·                     при 30-годинному робочому тижні                      –  1494 годин;

·                     при 25-годинному робочому тижні                      –  1245 годин;

·                     при 24-годинному робочому тижні                      –  1195,2 годин;

·                     при 20-годинному робочому тижні                      –  996 годин;

·                     при 18-годинному робочому тижні                      –  896,4 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *