Роз’яснення щодо стану реалізації Урядової програми з енергоефективності та припинення «теплих » кредитів

06.07.2016р. банки тимчасово припинили видачу «теплих» кредитів за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування". Інші напрямки програми утеплення працюють.

          З метою задоволення попиту на участь населення України в Урядовій програмі з енергоефективності,  у 2016 році передбачено 893,8 млн грн. на відшкодування за "теплими" кредитами, що втричі більше суми 2015 року. Прийнято 172 місцеві програми співфінансування. У результаті, лише за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млн грн. на утеплення. При цьому, найбільше коштів, 907 млн грн., залучено саме на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання, на яке надається відшкодування у розмірі 30% від суми залучених коштів, а для субсидіантів – 70%.

У 2016 році за січень-травень вже відшкодовано за програмою 386 млн грн., з яких 368,98 млн грн. компенсовано тим, хто оформив "теплі" кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання. За попередніми розрахунками, наявного залишку державних коштів за напрямом  вистачить для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня цього року. У зв’язку з цим, з 06.07.2016 р. банки тимчасово припинили видачу «теплих» кредитів за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування". Водночас усі кредити, оформлені до 05.07.2016 року за цим напрямом, підлягають відшкодуванню з державного бюджету!

        З метою забезпечення подальшої реалізації програми за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування" та задоволення попиту з боку населення, Держенергоефективності вже розробило відповідний проект рішення Уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік на відшкодування за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання та направило його на погодження до Мінфіну та Мінекономрозвитку.

Водночас інші напрямки програми утеплення працюють:

– 20% відшкодування для фізичних осіб на придбання "негазових" котлів (70%  для отримувачів субсидій);

– 40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

Довідково: 

За детальною інформацією щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна  звертатися до спеціалізованого Call-центру Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *