Реформування системи надання субсидій – одна з ключових реформ у соціальній сфері

Кабінетом Міністрів України 26 червня 2015 року прийнята постанова № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій».

Цією постановою внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива.

Відтепер, при заповненні заяви на призначення субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії заявник вказує вид доходу та найменування організації, де отриманий дохід. Суму отриманих доходів вказувати не потрібно.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб. Відомості про розмір доходів надає Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд, фонд соціального страхування на запити спеціалістів управління праці та соціального захисту населення.

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств та установ.

Субсидія призначається на основі середньомісячного сукупного доходу за попередній календарний рік.

За бажанням громадян субсидія призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб за попередні три місяці, що передують місяцю звернення після подання довідок про доходи зареєстрованих осіб.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом  на 1 липня 2015 року – це 1218,00 грн.), другої групидвох прожиткових мінімумів, третьої групитрьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Субсидія призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.

Після закінчення терміну отримання субсидії спеціалісти управління самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця повідомити управління праці та соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50,00 тис. грн.

В разі виявлення свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, заявником повертається  сума надміру нарахованої субсидії.

За більш детальною інформацією просимо звертатись в управління праці та соціального захисту населення за адресою вул.Садова, 9 каб.3,4 та за телефоном 3 45 26, 3 68 42