Всесвітній День соціальної роботи встановлено Міжнародною федерацією соціальних працівників і Міжнародною Асоціацією шкіл соціальної роботи і проводиться кожен рік у другий вівторок березня. Ці організації прийняли Глобальну програму дій у соціальній роботі і соціальному розвитку, в якій виділяються пріоритети і спрямовується увага і зусилля на такі напрямки:
- сприяння економічному і соціальному рівноправ’ю;
- сприяння повазі, гідності і самоцінності всіх народів і націй;
- сприяння розумному використанню природних ресурсів;
- визнання важливості відносин між людьми.
Соціальна робота покликана допомагати всім тим, хто потрапив у складні життєві ситуації, сприяти всебічному розвитку суспільства, поповнювати ресурси людини або сім’ї і цей перелік важливих для людства завдань можна ще продовжувати.
16 фахівців із соціальної роботи Уманського міського центру соціальних послуг працюють з дітьми, сім’ями та кожною людиною, яка потрапила у складні життєві обставини, разом з ними вирішують їх проблемні питання. Доторкаючись до життя дитини чи дорослої людини, кожен фахівець притримується у роботі таких важливих принципів, як рівні права та гідність для кожної людини.
20 березня 2018 року з нагоди відзначення Всесвітнього Дня соціальної роботи відбулося засідання фахівців із соціальної роботи, на якому обговорено пріоритетні напрями соціальної роботи у 2018 році:
- своєчасне надання соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- соціальна адаптація учасників АТО;
- проведення роботи, спрямованої на запобігання соціальному сирітству;
- вирішення проблемних питань осіб з числа дітей-сиріт;
- пошук та первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі;
- підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи.
Для зняття соціальної напруги у територіальній громаді міста постійно втілюються у життя нові підходи та методи фахівців із соціальної роботи.