Уманський міський центр зайнятості інформує!

З 1 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшується:

– для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – з 1440,00 грн до 1630,00 грн,

– для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – з 544,00 грн до 610,00 грн. (Постанова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  від 12 вересня 2018 року).

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 01 січня
2019 року це – 7684,00 грн.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування; без урахування страхового стажу – застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації людини як безробітної, мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад – за прогул); молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової або альтернативної служби, а також внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Молоді люди, які закінчили загальноосвітню школу, професійно-технічний або вищий навчальний заклад, звільнилися зі строкової служби та шукають роботу вперше, а також внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості, можуть отримувати допомогу не більше 180 календарних днів.

Довідково: станом на 1 січня 2019 року допомогу по безробіттю отримують 834 безробітних. З початку року касові видатки Фонду на виплату допомоги по безробіттю по Уманському міському центру зайнятості  склали – 20 млн. 468,8 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *