В Умані вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня 2018 року в сесійній залі виконавчого комітету Уманської міської ради відбулись урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

За дорученням міського голови Олександра Цебрія заступник міського голови Жанна Лозінська подякувала за мужність ліквідаторів-чорнобильців, людей, які віддали своє здоров'я та життя заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії.

Зі словами привітання до гостей свята звернулися: депутат Уманської міської ради Валентин Поліщук, Юрій Березовський – голова Уманської міської організації Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю «Союз Чорнобиль України», голова Уманської міської ради ветеранів Олександр Безсмертний, преставник спілки ветеранів Афганістану Дуравко Володимир.

У нашому місті проживає 682 особи, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з яких 412 учасників ліквідації наслідків аварії.

Проблеми чорнобильців постійно знаходяться на контролі міської влади.

Щорічно за кошти міського бюджету ліквідаторам надається матеріальна допомога. Лише за 2018 рік 75 чорнобильців отримали матеріальну допомогу на суму 15 тис. грн.

З обласного бюджету на забезпечення медикаментами виділено понад 350 тис. грн.

На виконання державних чорнобильських програм залучено коштів майже 2 млн. грн. В санаторно-курортних закладах оздоровлено 32 чорнобильця та 2 дитини з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Міською радою затверджено програму дій щодо поліпшення медичного обслуговування та соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітей-чорнобильців на 2017-2020рр.

Підписано Меморандум про взаємодію і співпрацю виконавчого комітету Уманської міської ради із міською організацією Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю «Союз Чорнобиль України», для забезпечення статутної діяльності якої з міського бюджету в 2018 році виділено кошти в сумі 75 тис. грн.

Міською програмою «Турбота» за кошти міського бюджету компенсовано пільги, що були відмінені на державному рівні, а саме: безкоштовне харчування дітей-чорнобильців в дошкільних навчальних закладах, їх оздоровлення в літньому таборі санаторного типу «Мрія»; виплати сім’ям на кожну дитину, батьки яких стали особами з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС І або ІІ групи; пільговий проїзд в міжміському та міському пасажирському транспорті; надання пільг з послуг зв’язку.

При виконавчому комітеті УМР створено координаційну раду з роботи з постраждалими від Чорнобильської катастрофи, що дає можливість узагальнювати та вирішувати всі питання цієї категорії громадян.

Активно працює міська організація Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю «Союз Чорнобиль України». 

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Жанна Петрівна вручила Почесну грамоту Черкаської обласної ради з матеріальною допомогою за мужність, самовідданість, високий професіоналізм, проявлений під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, багаторічну сумлінну та громадську діяльність Василю Стародубу, заступнику голови міської організації Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю «Союз Чорнобиль України», ліквідатору наслідків аварії на ЧАЕС.

Почесною грамотою виконавчого комітету Уманської міської ради з матеріальною допомогою за мужність і героїзм при подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську діяльність та з нагоди 13-ої річниці вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильські АЕС нагороджено ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Миколу Бузівського, Дмитра Високоляна, Костянтина Латковського, Мирона Миронова, Василя Савіцького, Валентина Устенка, Віктора Захарченка.

Грамотою управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради за мужність, самовідданість, проявлені при ліквідації наслідків аварії Чорнобильської катастрофи, активну громадську діяльність та з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагороджено: Людмилу Дрозденко, Миколу Зайця, Ларису Малу, Петра Миколюка, Петра Папушу, Андрія Сидоренка, Володимира Юрійчука, Федора Бондара.

Вручено нагороди Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю „Союз Чорнобиль України” за участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, самовідданість, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок в розвиток Чорнобильського руху та з нагоди 13-ої річниці Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС орденом «Герой Чорнобиля» нагороджено: Юрія Березовського, Анатолія Васалакі, Дмитра Шинкарського, Андрія Сидоренка.

Почесну медаль «За гідність та патріотизм» вручено: Володимиру Лауті, Сергію Ренському, Василю Осіпчуку.

Почесну медаль ВГООІ «Союз Чорнобиль України» «За заслуги перед громадою» вручено міському голові Олександру Цебрію.

Грамотою Уманської міської організації „Союз Чорнобиль України” за мужність, героїзм, самопожертву, проявлені при ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та з нагоди 13-ої річниці вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС нагороджені ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Микола Богданович, Георгій Бойко, Олександр Коломієць, Сергій Цісаренко.

Грамотою Уманської міської організації «Союз Чорнобиль України» за милосердя, гуманність, доброту, благодійну діяльність та з нагоди 13-ої річниці вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС нагороджено: Леоніда Добриніна, Олександра Лебідя, Володимира Осадчого, Володимира Слонського, Михайла Гончарука, Миколу Гордія, Анатолія Яценка.

На завершення для всіх присутніх відбувся концерт за участі студентів Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького та Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім.Т.Г.Шевченка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *