Засідання Центру допомоги учасникам АТО

11 квітня 2017 року в управлінні праці та соціального захисту населення Уманської міської ради відбулось засідання Центру допомоги учасників АТО.

На засідання були запрошені члени Центру АТО, голови громадських організацій учасників АТО та голови волонтерських штабів.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер зазначила, що в місті проживає 529 учасників АТО, 481 учасник АТО отримав статус учасника бойових дій, 14  інвалідів війни, з них 1 групи – 1 особа, 2 групи – 6 осіб, 3 групи – 7 осіб, 12 сімей загиблих (з яких 9 загиблих учасників АТО проживали в м. Умань, 3 в інших регіонах України), 195 демобілізованих учасників АТО, 400 дітей учасників АТО.

На державному рівні передбачено пільги та компенсації учасникам АТО відповідно до ветеранського Закону. Зокрема, починаючи з 2017 року учасники АТО самостійно обиратимуть путівки до санаторіїв з огляду на свої потреби. Починаючи з 6 лютого 2017 року, учасникам АТО надається право на дострокове призначення пенсії за віком чоловікам після досягнення 55 років, а жінкам – 50 років при наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років – для жінок.

З метою соціального захисту учасників АТО, членів їх сімей в місті утворено: Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, координаційний центр з надання допомоги особам, які потребують додаткового захисту, який двічі на місяць проводить свої засідання.

Для формування єдиної системи надання допомоги учасникам АТО утворено: в структурі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення – відділення організації та надання соціальних послуг, в тому числі сім’ям з дітьми, учасникам АТО, їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам; відділення реабілітації, оздоровлення та відпочинку змішаного типу «Буг» де учасники АТО мають змогу оздоровитися із сім’ями, в управлінні праці та соціально захисту населення Уманської міської ради – сектор адаптації військовослужбовців, допомоги учасникам антитерористичної операції, депортованих та трудової міграції, комісію з питань обстеження соціально-побутових умов проживання учасників АТО та членів їх сімей, затверджено план заходів з організації роботи щодо надання їм підтримки.

Для виявлення потреб сімей учасників АТО проводиться анкетування учасників АТО, обстеження матеріально-побутових умов їх проживання, про що складаються соціальні паспорти. За результатами таких обстежень максимально вирішуються питання щодо винайдення шляхів їх вирішення. Під соціальний супровід взято 23 сім’ї учасників АТО.

Затверджено міську комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки.

Відкрито цільовий фонд міської ради для забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, яким придбано дизпаливо, одяг, взуття, інвентар, обладнання, спецформу та передано до військових частин в зону АТО на суму понад 400 тис. грн., придбання медикаментів пораненому в ході проведення антитерористичної операції 4900,00 грн., придбано штучний суглоб на суму 24300,00 грн., 5 санаторно-курортних путівок для учасників АТО на суму майже 35,0 тис. грн.

9 родинам учасників АТО, які героїчно загинули під час захисту Батьківщини (Орлова Олега, Качура Івана, Курмашева Олексія, Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Кумановського Віктора, Алексєйчука Владислава, Кизило Андрія Олександровича), вручено: державну нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня, відзнаку міської ради «Почесний громадянин  м. Умань» «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота зірка» (Кизило А.).

Розпорядженням міського голови від 19.02.2016 року 6 вулиць та провулків міста перейменовано на честь загиблих учасників АТО (Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Миронюка Андрія, Кумановського Віктора, Алексєйчука Владислава) та рішенням міської ради від 23.09.2016 року одну вулицю  названо на честь загиблого Качура Івана та провулок – Орлова Олега.

Надається підтримка учасникам АТО та їх сім’ям за кошти міського бюджету, де міською програмою соціальної допомоги «Турбота» передбачено:

– додаткові пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, сім’ям учасників АТО та сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції та не набули права на субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, а громадянам, які набули право на субсидію – у розмірі відсотка обов’язкової частки сплати, але не більше встановленого відсотка додаткової пільги (рішення сесії Уманської міської ради від 25 грудня 2015 року № 6.4-3/7) – спеціалістом управління праці контролюється надання пільг та субсидій учасникам АТО та їх сім’ям;

– надаються пільги готівкою на придбання двох балонів скрапленого газу, з державного бюджету готівкою надаються пільга на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу (надано 2 учасникам бойових дій АТО: Приймаченко В.О. та Пекарському С.А.);

– відшкодування вартості ритуальних послуг на поховання учасників АТО та встановлення надгробку в розмірі середньої вартості ритуальних послуг в області (6 родинам загиблих учасників АТО здійснено відшкодування коштів за ритуальні послуги та спорудження надгробку на загальну суму 66 тис.грн.),

– надається безкоштовне харчування 213 дітям учасників АТО в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах,

– забезпечено мобільним телефоном 1 родину загиблого учасника АТО,  надано соціально-реабілітаційні послуги в Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами 41 учаснику АТО та 2 матерям загиблих учасників АТО.

З 1 вересня 2016 року дітям загиблих учасників АТО (Пожарським Діані та Артему, Кумановському Яну, Слонській Олені) встановлено щомісячну стипендію міського голови в розмірі 1000 грн., на що в міському бюджеті передбачено кошти в сумі 16,0 тис. грн.; 1 дитина загиблого  учасника АТО безкоштовно (знижка 100%) та 3 дітей учасників АТО – з 50% знижкою відвідують школу мистецтв, 3 дітей учасників АТО – з 50% знижкою відвідують музичну школу № 1.

У загальноосвітніх навчальних закладах створено куточки вшанування пам’яті учасникам Революції Гідності, Героям Небесної Сотні, учасникам АТО, тематичні стенди, фотовиставки, колажі присвячені сучасним Збройним Силам України, героїчним подвигам українських воїнів, збройній боротьбі за незалежність.

Також комісією було розглянуто листа Центру допомоги учасникам антитерористичної операції  Черкаського обласного контактного центру щодо визначення кандидатури волонтерів для подання клопотання до нагородження медаллю «За сприяння Збройним силам України».

На закінчення відбулося обговорення актуальних питань.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *