Про створення в місті Умань комплексної системи з надання послуг паліативного догляду

В місті Умані 06.03.2019р. в адмінбудинку міської ради відбувся круглий стіл з питання створення єдиної, комплексної системи паліативної допомоги та соціальних послуг паліативного догляду для забезпечення максимально можливої якості життя людини з невиліковною хворобою та їх рідних.

Міський голова Цебрій Олександр наголосив на важливість тематики круглого столу та привітав гостей, які з робочим візитом завітали в м. Умань для участі у засіданні. Це представники Міністерства соціальної політики України у складі Гайдаржи Юлії Ігорівнигенерального директора Директорату соціальних послуг та інтеграції Мінсоцполітики та керівників експертних груп Мінсоцполітики Сулими Оксани та Чорній Юрія. Департамент соціального захисту населення Черкаської ОДА представляли директор – Чикало Руслан, його заступник – Шимчук Олег та головний спеціаліст- Волинець Людмила.

Від управління охорони здоров’я Черкаської ОДА взяв участь у засіданні – Босенко Максим Анатолійович – завідувач Центру паліативної допомоги КНП «Черкаський обласний онкодиспансер» ЧОР. Від нашого незмінного спонсора соціальних проектів взяла участь Миколаюк Вікторія – директор БО «Фонд Родини Нечитайло». А також представники закладів охорони здоров’я та соціального захисту м. Умань, м. Золотоноша та Тальне, які працюють у сфері надання соціальних послуг населенню.

Всі учасники круглого столу активно обговорювали проблематику паліативної допомоги населенню. Висловлювали пропозиції щодо взаємодії служб, які працюють у сфері надання паліативної допомоги, що є важливою складовою системи охорони здоров’я та соціального захисту громадян.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Кучер Галина презентувала досвід роботи міста Умань по наданню послуг з паліативної допомоги населенню. Повідомила, що відповідно до потреб територіальної громади потребують послуг паліативного догляду 595 осіб, з них 58 одиноких громадян. В Будинку ветеранів 24 одиноких престарілих громадян отримують послуги паліативного догляду, на дому – 10.

Начальник відділу охорони здоров’я Семенець Артур наголосив на важливість співпраці медичного та соціального працівників при наданні паліативної допомоги невиліковним хворим.

По закінченню обговорення Кучер Галина та Семенець Артур підписали угоду про співпрацю між управлінням праці та соціального захисту населення та відділом охорони здоров’я про надання паліативної допомоги населенню міста.

Надіємось, що за підтримки Мінсоцполітики, Департаменту соціального захисту населення та управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, спонсорів та меценатів ми зможемо реалізувати спільні соціальні проекти з надання послуг паліативного догляду та реалізувати право людини на гідне життя.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *