Робоча нарада міського оперативного штабу для вирішення питань надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій та зони АТО

05 серпня 2015 року в управлінні праці та соціального захисту населення відбулась робоча нарада міського оперативного штабу для вирішення питань надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій та зони АТО за участю заступників начальника управління праці та соціального захисту населення Світлани Мельник та Олени Левченко, представників відділу освіти, відділу охорони здоров’я, Центру зайнятості, Управління Пенсійного Фонду в м. Умань і Уманському районі, благодійного відділення Центру соціальних послуг та волонтерської організації.

Відкрила нараду заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Олена Левченко, яка довела присутнім інформацію про проведену роботу з надання всебічної допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій та зони АТО.

Станом на 05 серпня 2015 року на обліку в координаційному центрі перебуває 853 внутрішньо переміщені особи (489 сімей) з районів проведення антитерористичної операції, в тому числі 233 дитини до 18 років, 207 громадянян похилого віку та інвалід. З них виїхало 318 осіб.

Надана допомога у розселенні:

 • 515 осіб розселено у мешканців міста;  
 • 7 осіб поселено в готелі «Софіївський» по вул.Київській, 12а;
 • 9 осіб поселено в готелі “Фортеця”;
 • 3 особи в гуртожитку Уманського національного університету садівництва;
 • 1 особа поселена  у Центрі соціальних послуг по вул. Республіканській. 

В порівнянні з 26.06.2015 р. кількість внутрішньо переміщених осіб із зони   АТО збільшилась на 17   осіб, в місті проживає 530 осіб (328 сімей), з них 97 сімей з дітьми, 127 дітей до 18 років.

Відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 року № 509 до Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО внесено 684 особи, яким підготовлені довідки для надання щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання. 355 сім’ям призначено грошову допомогу.

В рамках проекту, запропонованому Черкаській області Верховним комісаром ООН у справах біженців 21 внутрішньо переміщена особа з числа багатодітних, інвалідів та одиноких матерів отримали одноразову фінансову допомогу на суму 102 тис. грн.

Рішенням Комісії з питань надання одноразової допомоги громадянам за рахунок коштів обласного бюджету 8 осіб, які перемістилися з районів проведення антитерористичної операції отримали грошову допомогу.

Відповідно до Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції затвердженої постановою КМУ від 01.10.2014 року № 535 направлено реєстр на 2-х осіб вищезазначеної категорії для виплати допомоги у комісією з питань надання одноразової грошової допомоги Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації.

На обліку перебуває 15 осіб (9 сімей) переміщених із окупованого півострова  АР Крим та м. Севастополя, яким надана всебічна допомога. З них вибули 2 особи   (1 сімя).

Проводиться належна робота відділами та службами міської ради: 

 • Всього звернулось до Уманського міського центру зайнятості142 особи. Мали статус безробітного80 осіб. Працевлаштовано всього – 50 осіб. Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 11 осіб.
 • 24 дитини відвідує дошкільні заклади, 45 загальноосвітні школи, діти внутрішньо переміщених осіб забезпечені безкоштовним харчуванням в дитячих навчально-виховних закладах та загальноосвітніх школах протягом навчального періоду, за результатами шкільних благодійних акцій, дітей забезпечили необхідним шкільним приладдям;
 • 7 осіб пройшли курс соціально-реабілітаційних послуг в Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами;
 • забезпечено соціальні гарантії:  подано  271 запит справ для отримання соціальних допомог – надійшло 267 справ, з них призначено 194 – пенсійних  та 73 – соціальних допомог;
 • відділенням благодійної діяльності управління праці та соціального захисту населення надано 174 сім’ї  продуктові набори та одяг;
 • 467   громадянам надано консультативну допомогу та психологічну підтримку;
 • Уманська організація Товариство Червоного Хреста надала допомогу 74 сімям (всього 181 особа) продуктами харчування, одягом та засобами гігієни на суму 19384 грн.

Кожен представник служби виступав з коротким звітом про надану допомогу вищезазначеній категорії людей.

Учасники засідання взяли активну участь в обговоренні. За підсумками наради були розроблені пропозиції щодо удосконалення механізму надання різноманітних послуг внутрішньо переміщеним особам.